Męskie kąpielówki – istotny element letniej garderoby

Przygotowania do letniego sezonu nie zaczynają się wraz z nadejściem ciepłych dni. Wielu mężczyzn myśli o tym już wcześniej, co przejawia się także w poszukiwaniu możliwości ukształtowania sylwetki. Jednym z popularnych wyborów jest basen, co z kolei pociąga za sobą konieczność wyboru kąpielówek. Jednak nawet rezygnując z tego rodzaju aktywności, warto pomyśleć nad tym elementem garderoby, bo okaże się przydatny na przykład w trakcie wakacyjnego urlopu Niezależnie od tego, czy przydadzą się podczas uprawiana spotu czy odpoczynku nad morzem, kąpielówki muszą być dobrze dobrane do sylwetki.

Rozmiar to podstawa

Kąpielówki z zeszłego albo nawet sprzed dwóch sezonów nadal leżą w szafie? Przed ich założeniem w miejscu publicznym upewnij się, że ich rozmiar jest właściwy! Wielu mężczyzn popełnia podstawowy błąd i zakłada zbyt ciasne kąpielówki, które nie tylko źle się prezentują, ale także utrudniają swobodne wykonywanie ruchów. Jednocześnie łatwo wpaść w pułapkę i kupić zbyt obszerne kąpielówki – najczęściej materiał w kontakcie z wodą staje się cięższy i łatwiej ulega rozciągnięciu.

Krój kąpielówek

Panowie mają do wyboru kilka typów kąpielówek, a decyzja o zakupie konkretnego modelu powinna być uzależniona zarówno od indywidualnych preferencji, jak również warunków fizycznych.
Najbardziej skąpym rodzajem tego rodzaju bielizny są klasyczne slipy. W związku z tym, że najbardziej eksponują sylwetkę, są przeznaczone raczej dla panów, który wyróżniają się wysportowanym ciałem. Dodatkowo pozwalają optycznie uzyskać kilka centymetrów więcej wzrostu, dzięki brakowi nogawek skracających nogi.

Wśród spodenek można znaleźć modele przylegające do ciała, jak również te nieco luźniejsze. Mimo iż zakrywają więcej ciała, mogą także obnażyć jego niedoskonałości. Powinni na nie uważać zwłaszcza posiadacze większych nóg oraz niezbyt długich nóg, które ten fason optycznie skróci.

Rodzajem kąpielówek, który zapewnia największą swobodę są dłuższe bermudy. Najczęściej ich nogawki kończą się w okolicach kolana. Wybierając tego rodzaju spodenki trzeba brać pod uwagę wzrost, by nie okazały się zbyt długie. Dodatkowo kąpielówki bywają wykończone kieszeniami, co w połączeniu na przykład z wyrazistym wzorem pozwala odwrócić uwagę od wystającego brzucha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *