Korekta wyglądu bez skalpela!

Operacje plastyczne, chociaż coraz popularniejsze, u wielu kobiet budzą strach przez zabiegiem, komplikacjami i powikłaniami. Poprawa wyglądu nie musi jednak kojarzyć się wyłącznie z ingerencją chirurgiczną, współczesna medycyna estetyczna oferuje szereg bezinwazyjnych zabiegów, które dają zauważalne efekty. Zastosowanie specjalistycznych preparatów i nowoczesnych metod działania pozwala na korekcję niedoskonałości różnych części ciała.

Młodsza i bardziej promienna twarz

Pacjentki najczęściej zwracają się o pomoc, gdy zauważają pierwsze oznaki starzenia. Przeciwdziałanie zmarszczkom i likwidowanie pierwszych bruzd to problemy, których rozwiązywaniu służą przede wszystkim zastrzyki z botoksu. Jest to toksyna botulinowa typu A, która wywołuje miejscowy i czasowy paraliż wybranych mięśni. Dzięki temu pokrywająca je skóra nie marszczy się – zabieg jest stosowany przede wszystkim w przypadku zmarszczek mimicznych, fałd na czole i kurzych łapek.

Innym sposobem na walkę ze zmarszczkami jest ich wypełnienie preparatami z kwasem hialurownowym, takimi jak: RESTYLANE, STYLAGE, SURGIDERM. Jest to składnik występujący naturalnie w skórze i odpowiadający za jej elastyczność i nawilżenie, z wiekiem jego ilość się zmniejsza, a uzupełnienie poziomu pozwala na widoczne poprawienie wyglądu pacjentki.

Odpowiedzią na potrzeby pacjentek stał się również zabieg wolumetrii. W jego wyniku poprawia się kondycja skóry, zwiększa jej elastyczność, a proporcje twarzy zostają przywrócone. Może zostać wykonany z użyciem kwasu hialuronowego lub specjalnego preparatu SCULPTRA. Ma on dwufazowe i stopniowe działanie. Najpierw wypełnia zmarszczki i wygładza skórę, a następnie pobudza ją do samodzielnej produkcji kolagenu, dzięki czemu osiągnięty efekt jest naturalny i powstaje stopniowo.   

Pełne usta

Kobiety często są niezadowolone z kształtu warg uważając je za zbyt wąskie czy nieproporcjonalnej wielkości, dodatkowo z wiekiem kąciki ust zaczynają opadać. Rozwiązaniem tych problemów są zabiegi mające na celu wypełnienie ust, modelujące kontur i wyrównujące asymetrię między górną i dolną wargą. Stosuje się w nich kwas hialuronowy, który po wstrzyknięciu wiąże wodę, zwiększa swoją objętość i dostosowuje się do struktury ust. Pozwala to na całkowicie bezpieczną, pozbawioną skutków ubocznych korektę kształtu warg, której efekty utrzymują się przez okres ośmiu – dwunastu miesięcy.

Niezależnie od rodzaju zabiegów, jakie mają zostać wykonane, należy zadbać o wybór odpowiedniej kliniki dermatologicznej. Nie warto w tym przypadku kierować się przesadną oszczędnością, bo najmniejsza nieprawidłowość odbije się na wyglądzie naszej twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *