Dobrze dobrana bielizna dla mężczyzn

O ile o kobiecej bieliźnie mówi się bardzo wiele, to w przypadku mężczyzn ta część garderoby nie wywołuje przesadnego zainteresowania. Jednak branża mody męskiej rozwija się bardzo szybko, a producenci starają się nie tylko zapełnić lukę na rynku, ale także przekonać klientów do bardziej świadomych wyborów. Liczy się już nie tylko wygoda, ale także aspekty wizualne.

Dobór bielizny zgodnej z indywidualnymi potrzebami

Podobnie jak w przypadku bielizny dla kobiet, w sklepach można znaleźć wiele dostępnych modeli wykonanych z różnych materiałów. Konkretne kroje panowie zwykle wybierają na podstawie indywidualnych doświadczeń i preferencji, nie ma w tym względzie jednej uniwersalnej zasady. Znaczenie ma tryb życia, aktywność, a nawet pora roku. Jednak nie tylko krój ma znaczenie dla komfortu noszenia bielizny, istotny jest także materiał. Bawełna lub oddychający bambus to najlepszy wybór, jeśli chodzi o codzienną bieliznę. Są to materiały naturalne, zapewniające przepuszczanie powietrza, dodatkową zaletą bambusa jest także jego antybakteryjne działanie. Nowością na rynku jest bielizna, do produkcji której użyto włókien tactelu, tencelu lub modalu. Wykorzystanie nowoczesnej technologii przekłada się jednak na cenę, jednak ten rodzaj bielizny wyróżnia się podwyższoną trwałością.

Najpopularniejsze kroje męskiej bielizny

Wśród najczęściej wybieranych przez mężczyzn modeli bielizny trzeba wymienić z pewnością slipy oraz bokserki – zarówno te krótkie, jak i nieco dłuższe.

Slipy nie posiadają nogawek i najlepiej przylegają do ciała, w związku z czym są dobrym wyborem przede wszystkim dla aktywnych fizycznie panów. Docenią je także mężczyźni na co dzień noszący eleganckie garnitury, stwarzają bowiem najmniejsze ryzyko, że bielizna będzie odznaczać się pod ubraniem. Wśród slipów łatwo znaleźć zarówno te o wysokim, jak i niskim stanie, co pozwoli łatwiej dopasować je do rodzaju noszonych spodni.

Krótkie bokserki niekiedy funkcjonują pod angielską nazwą boxer briefs, są modelem pośrednim między slipami a klasycznymi bokserkami. Jest to dobra propozycja dla panów preferujących bardziej zabudowaną bieliznę, a jednocześnie szukających takiego jej typu, który nie będzie odznaczał się pod eleganckim ubraniem.

Bokserki, czyli popularne szorty posiadają długą nogawkę – 8 cm lub więcej oraz rozporek zapinany na guziki. Wielu mężczyzn preferuje je ze względu na komfort jaki zapewniają, mogą jednak okazać się złym wyborem w przypadku osób aktywnie uprawiających sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *