Kosmetyki dla cery trądzikowej – oczyszczanie i leczenie

Oczyszczanie i nawilżanie cery trądzikowej jest bardzo ważne w procesie leczenia się z trądziku. Twarz można oczyszczać różnymi rodzajami kosmetyków: maseczkami, peelingami a pielęgnować specjalnymi kremami. Jakie zatem wybrać spośród tych wszystkich kolorowych, zachęcających opakowań?

Jaka maseczka, jaki peeling?

Grunt to odpowiedni wybór. Działanie maseczek powinno być delikatne. Najlepiej wybrać te, które zawierają  w składzie talk lub kaolin – będą one absorbować nadmiar sebum i delikatnie wysuszać skórę, kwas salicylowy, czy glikolowy, które zapobiegną pojawianiu się zaskórników. Peelingi także są wskazane jeśli obecnie nie posiadamy wykwitów na twarzy. Powinny one być jak najbardziej delikatne. Prawidłowe oczyszczanie twarzy pozwoli na usunięcie martwego naskórka i szybszą regenerację komórek.

Makijaż

Często osoby ze skórą trądzikową posiadają blizny, czy przebarwienia. Próbując zakryć je makijażem czasem możemy pogorszyć stan naszej skóry. Pierwszym krokiem jest wizyta u dermatologa. Przepisze on odpowiednią maść wybielającą i poinstruuje jak ją stosować. Za jej pomocą możemy rozjaśnić dużą część przebarwień i zmniejszyć widoczność blizn.

Kosmetyków do demakijażu nie powinno nakładać się dużo. Gęsta konsystencja fluidu, czy podkładu zatka pory i przyczyni się do powstawania nowych wyprysków. Zalecane są zatem podkłady i fluidy o lekkiej konsystencji, które nie zatkają porów i nie obciążą dodatkowo cery. 

Kremy przeciwtrądzikowe

Stosowanie odpowiedniego kremu jest bardzo ważne w pielęgnacji cery trądzikowej. Duża ilość tych kremów zawiera nadtlenek benzoilu, który ma działanie utleniające, który niszczy środowisko rozwoju bakterii odpowiedzialnych za pojawianie się zaskórników. Dzięki takiemu kremowi zmiany trądzikowe mogą z czasem całkowicie zniknąć.

Znanym specyfikiem na zmiany skórne jest także maść cynkowa z kwasem salicylowym. Stosuje się ją punktowo, gdyż ma działanie mocno wysuszające i ściągające. Kremy nie powinny być zapachowe. Należy je dobierać ostrożnie, po zapoznaniu się ze składem kosmetyku, czy z opiniami internetowymi innych użytkowników.

Trądzik kosmetyczny

Jak sama nazwa wskazuje jest to trądzik wywołany przez kosmetyki. Ma łagodną postać. Może być wywołany przez kosmetyki kolorowe, tj. pudry, podkłady, czy korektory. Można się go pozbyć zmieniając używane kosmetyki, a objawia się małymi czerwonymi wypryskami w okolicach brody, czoła, czy policzków. Trądzik kosmetyczny rozwija się nawet przez kilka miesięcy i trwa przez długi okres czasu, dlatego warto zachować umiar stosowaniu kosmetyków do makijażu, szczególnie w przypadku cery trądzikowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *