Sweter do zadań specjalnych

Odpowiedni krój ubrań potrafi realnie wpłynąć na proporcje sylwetki, z czego chętnie korzystają nie tyko profesjonalni styliści, ale także kobiety na co dzień same kompletujące swoją garderobę. O ile odpowiednią bluzką czy żakietem łatwiej można osiągnąć pożądany efekt, to sweter wydaje się takim elementem garderoby, który może działać raczej niekorzystnie. Gruby materiał i splot sprawiają, że łatwo optycznie zyskać dodatkowe kilogramy. Jednak pulowery to nie tylko obszerne modele oversize – jeśli ciepły sweter nie służy naszej sylwetce, warto poszukać alternatywy w lżejszych, bardziej dopasowanych fasonach.

Świadomość własnej sylwetki

Wybierając się na zakupy powinniśmy nie tylko określić listę potrzebnych ubrań, ale także wcześniej określić typ sylwetki. Ma to kluczowe znaczenie dla podejmowanych później decyzji. Zaopatrując się w sweter, który okażę się niezbędny w sezonie jesienno-zimowym, ta wiedza także będzie przydatna. Styliści wyróżniają kilka podstawowych typów kobiecych sylwetek: jabłko, gruszkę, tubę, klepsydrę oraz rożek. Zachwiane proporcje poszczególnych części ciała można jednak skorygować przy pomocy ubrań, warto w tym celu uważnie przyjrzeć się jego krojowi.

Dekolt swetra

Pulowery często nie posiadają wyraźnego kroju, dlatego tak istotny jest wygląd dekoltu, który wpływa na kształt sylwetki. Panie posiadające większy biust będą wyglądać korzystnie w głębszych dekoltach o kształcie litery V. Powinny natomiast unikać swetrów o półokrągłym, niewielkim dekolcie lub golfów. Zupełnie innych wyborów mogą dokonywać natomiast kobiety, którym zależy na optycznym powiększeniu piesi. Powinny także poszukać ubrań z marszczeniami lub wzorami w okolicy biustu.

Materiał na sweter

Sposób wykonania swetra oraz materiał, jaki został wykorzystany ma znaczenie przede wszystkim dla pań o bardziej obfitych kształtach. Na wełniany sweter o grubym splocie mogą pozwolić sobie raczej szczupłe osoby, kobiety o sylwetce gruszki będą się w nim czuły mniej komfortowo. Jednak w sklepach łatwo znaleźć także modele lżejsze, bardziej dopasowane do sylwetki.

Dopasowanie w talii

Znalezienie taliowanego swetra nie jest łatwe, alternatywą może być natomiast wykorzystanie paska – grubszego, skórzanego lub wykonanego z tego samego materiału, który można przewiązać w pasie. Takie rozwiązanie spodoba się paniom o figurze klepsydry – podkreśli bowiem ich kształty, ale będzie odpowiednie także dla posiadaczek prostych sylwetek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *