Odżywanie głębokich warstw skóry

Codzienna pielęgnacja opierająca się na używaniu nawilżających i odżywczych kremów oraz stosowaniu innych kosmetyków, jak sera czy maseczki, nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Jest ona pierwszym i podstawowym krokiem do walki ze zmarszczkami i przesuszoną skórą, ale warto połączyć ją ze specjalistycznymi zabiegami mającymi na celu odżywienie głębokich warstw skóry. Przyniesie to na pewno lepsze efekty, niż tylko dbanie o wierzchnią warstwę skóry – wszelkie substancje odżywcze i nawilżające dostarczane pod naskórek wpływają na stan włókien kolagenowych i elastycznych znajdujących się w skórze właściwej.

Aby odpowiednio zadbać o wygląd i jędrność skóry nie trzeba korzystać z inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Kluczem jest dobór odpowiednich preparatów, które następnie zostają zaaplikowane do głębokich warstw skóry. Są to tak zwane koktajle, których składniki dobierane są indywidualnie do potrzeb skóry, a później wykorzystywane podczas najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej:

Mezoterapia igłowa

Sposobem na dotarcie do głębokich warstw skóry jest wykorzystanie zastrzyków z odpowiednio dobranymi substancjami aktywnymi. Ich niewielkie ilości wprowadza się w wyznaczone miejsca przy pomocy iniekcji śródskórnych. Efektami zabiegu może być spłycenie zmarszczek na szyi i dekolcie, poprawa sprężystości skóry lub owalu twarzy. Mezoterapia jest także wykorzystywana w zabiegach pielęgnacyjnych całego ciała – może służyć zwalczaniu cellulitu oraz rozstępów na pośladkach, udach i brzuchu; przynosi efekty także jako kuracja w przypadku łysienia: androgenowego, chronicznego lub sezonowego. Szerokie spektrum zastosowań sprawia, że zabieg jest wybierany zarówno przez panie, jak i panów.

Ultradźwięki

Aplikację preparatu mogą wspomagać ultradźwięki. Dzięki ich wykorzystaniu skóra lepiej przyswaja składniki odżywcze, następuje przyspieszenie cyrkulacji krwi oraz pobudzony zostaje metabolizm komórek. Pacjent w trakcie zabiegu odczuwa delikatne ciepło i szczypanie, dlatego ultradźwięki są dobrą alternatywą, jeśli mezoterapia igłowa jest dla niego mniej komfortowym zabiegiem. Efekty obu kuracji są bardzo podobne i wiążą się głównie z odżywieniem i nawilżeniem skóry oraz spłyceniem zmarszczek. Ultradźwięki są także wykorzystywane w walce z cellulitem. Aby zapewnić sobie optymalne efekty, zabiegi należy regularnie powtarzać, wskazane jest przeprowadzenie serii co najmniej dwunastu zabiegów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *