Kompletowanie męskiej bielizny – co wybrać?

W sklepach działy dla panów oferują coraz więcej produktów, nic dziwnego zatem, że wybór staje się trudniejszy. Nie chodzi tu tylko o koszule, marynarki lub spodnie, ale także o to, co znajduje się pod nimi. Dobrze dobrana bielizna jest gwarancją komfortu, lecz wpływa także na pewność siebie.

Slipy czy bokserki?

Na tak postawione pytanie każdy mężczyzna musi odpowiedzieć samodzielnie. Najważniejsze są bowiem indywidualne preferencje. Tradycjonaliści sięgają z reguły po slipy. Wśród nich można znaleźć modele bezszwowe, wykonane z jednego kawałka materiału, co zapewnia największy komfort noszenia. Ich zaletą jest wykluczenie ryzyka otarć oraz nieodznaczanie się nawet pod dopasowanymi spodniami. Równie popularne są także bokserki, szczególnie preferowane latem ze względu na fakt, iż są wyjątkowo przewiewne. Bardzo często ten typ bielizny jest zróżnicowany ze względu na długość nogawek oraz ich dopasowanie do ciała. Należy pamiętać, że najbardziej luźne modele nie będą odpowiednie dla mężczyzn uprawiających sport.
Na półkach z męską bielizną można niekiedy znaleźć także interesujące modele dla nieco odważniejszych panów. Wbrew pozorom po stringi nie sięgają tylko kobiety, inną nowością jest bielizna typu tanga – model pośredni między klasycznymi slipami a stringami.

Koszulki i podkoszulki

Wciąż są popularne wśród mężczyzn, którym zależy na eleganckim wyglądzie. Sprawdzą się nie tylko w zimie zapewniając dodatkową ciepłą warstwę, ale także pozwolą uniknąć nieestetycznego prześwitywania wizytowej koszuli. Producenci męskiej odzieży dostrzegli potrzebę stworzenia nowego wzornictwa i przygotowali szeroką gamę produktów – modele wycięte, typu bokserka lub posiadające różnej długości rękawy. Oprócz klasycznej bieli pojawiły się także inne kolory, które pozwalają na bardziej awangardowe stylizacje.

Skarpetki – wybór ważniejszy niż się wydaje

Wiele osób nie przywiązuje zbytniej wagi do wyboru tego element garderoby – jest to jednak błąd. W przypadku skarpetek bardzo istotny jest materiał, z którego zostały wykonane. Najczęściej wybierane są te, wybierane z bawełny, jednak warto wiedzieć, że to nie jedyna możliwość. Skarpetki sportowe zapewnią lepszy przepływ powietrza i pozwolą ograniczyć pocenie. Odpowiedzią na często powracające problemy ze skórą stóp są specjalne skarpetki przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne, najczęściej zawierające domieszkę srebra.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *