Kroje swetrów – jak dobrać idealny dla siebie?

Na sklepowych półkach wraz z rozpoczęciem się sezonu jesienno-zimowego pojawia się wiele typów swetrów. Pulowery, rozpinane kardigany lub golfy – to tylko kilka podstawowych rodzajów tej ciepłej odzieży. Każdy z nich będzie miał określone właściwości, będzie także inaczej prezentował się na naszej sylwetce. Wybór swetra wbrew pozorom wcale nie wymaga mniejszej uwagi niż poszukiwanie idealnie dopasowanej garsonki. Oprócz modeli oversize możemy znaleźć także takie, które podkreślą walory sylwetki.

Długie swetry – prezentują się efektownie nie tylko ze spodniami, ale jeśli sięgają przed kolano, mogą spełniać funkcję ciepłej sukienki. Na tuniki mogą pozwolić sobie przede wszystkim panie o sylwetce klepsydry – jeśli dodatkowo dobiorą do długiego swetra pasek, podkreślą wąską talię. Często także panie o figurze jabłka mogą pochwalić się szczupłymi i zgrabnymi nogami, nic nie stoi więc na przeszkodzie, by podkreślić je wąskimi spodniami-rurkami lub zimowymi rajstopami.

Swetry z dekoltem V – to bardzo popularny typ swetrów, jednak nie każda kobieta będzie wyglądała i czuła się w nim dobrze. Taki krój nie sprzyja przede wszystkim posiadaczkom małych biustów. Będzie za to dobrym rozwiązaniem dla posiadaczek bardziej obfitych kształtów.

Swetry pod szyję i golfy – bardzo wielu osobom nie jest dobrze w tego rodzaju mocno zabudowanych pulowerach. Mogą one zaburzyć proporcje u pań o figurze klepsydry, z pewnością nie są wskazane także dla posiadaczek większych biustów. Najlepiej będą się w nich prezentować kobiety zaliczające się do tzw. gruszek. W ich przypadku dla wyrównania proporcji sylwetki istotne jest podkreślenie ramion i biustu, co jest możliwe dzięki niezbyt wycięty swetrom, dekoltom w kształcie łódki oraz wszelkim ozdobom i marszczeniom.

Grubość tkaniny a kształt sylwetki – przy wyborze swetra niezbędne jest zwrócenie uwagi na tkaninę, z jakiej został wykonany. Ma to znaczenie nie tylko ze względu na komfort noszenia, ale także wygląd. Niestety tylko szczupłe panie prezentują się dobrze w swetrach o grubym splocie. Jeśli nie chcemy uzyskać efektu dodatkowych kilogramów lepiej wybierajmy cieńsze materiały, także te ażurowe. Nie będą tak dobrze chronić przed mrozem, ale nie obciążą nadmiernie sylwetki pań o figurze jabłka czy rożka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *